مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی:

هر اقدام فرهنگی در جهت ترویج و توسعه فرهنگ اهدای خون،مقدس است.

بازدید لیلا سایگانی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از انتقال خون - فرهنگ حسنه - اهدای خون
به گزارش روابط عمومی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ لیلا سایگانی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در دیدار با مدیرکل انتقال خون استان بیان نمود: هر اقدام فرهنگی در جهت ترویج و توسعه فرهنگ اهدای خون که عملی است انسان دوستانه مقدس و قابل تحسین است.
چرا که این عمل و حرکت نجات جان یک انسان را در پی داشته که ارزش والایی دارد و خداوند در قرآن کریم سوره مائده اشاره نموده است: اگرکسی یک نفر را نجات بدهد(زنده کند) انگار همه ی مردم را زنده کرده است.بنابراین نجات جان یک فرد مبتلا به بیماری تالاسمی ماژور یا هر فردی که با تزریق خون، زندگی مجدد به آن بخشیده میشود موجبات خشنودی پروردگار را در پی دارد.
 
سایگانی افزود:ضمن این که در استان  مردم،اکثر دستگاه ها و نهادها در زمینه اهدای خون پای کار هستند اما با توجه به شرایط موجود لزوم کار فرهنگی تاثیر گذار در این مسئله بیشتر از پیش احساس می شود،به همین منظور تعامل و همفکری خود را با دستگاه های فرهنگی و مرتبط برای اجرای طرح های تاثیر گذار را پر رنگ تر کنید و از ظرفیت های مختلف همچون  نفوذ کلام روحانیون ،متنفذین،بزرگان و همچنین فضای مجازی نهایت استفاده را ببرید.
 
 این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به آمار بالای بیماران مبتلا به تالاسمی ماژور در استان برنامه های عملیاتی در جهت پیشگیری از تالاسمی را با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی بطور جدی دنبال و اجرایی نمایید.
 
در پایان مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آمادگی دفتر امور اجتماعی را مبنی بر اجرای پویش های اهدای خون در زمینه بانوان،جوانان، استفاده از ظرفیت سینمای سیار که توسط سازمان  مردم نهاد فعال در مناطق کمتر توسعه یافته ایجاد شده اعلام و از بخش های مختلف انتقال خون بازدید به عمل آورد.
۲۹ تیر ۱۴۰۱ ۲۰:۳۳